Depilacja laserowa SHR in Motion

Mechanizm działania:

Fotodepilacja polega na zniszczeniu cebulki włosowej przy pomocy wiązki światła emitowanej przez głowicę urządzenia. Brzmi logicznie, tylko jak to możliwe, że światło dociera gdzieś głęboko do wnętrza skóry i niszczy wybrany fragment naszego włosa? Przecież cały czas jesteśmy wystawieni na działanie światła i nikomu od tego nie ubywa włosów! W tym miejscu należałoby na chwilę odkurzyć stare podręczniki od fizyki. Światło, to w rzeczywistości promieniowanie elektromagnetyczne. Ciężko wyobrazić sobie, że to przyjemne ciepło, które ogrzewa nasze twarze w słoneczny dzień jest jakimś promieniowaniem i to jeszcze na dodatek elektromagnetycznym, niemniej jednak światło słoneczne to tylko mały wycinek całego widma promieniowania obecnego w naturze. Takie samo promieniowanie, tylko o nieco innej długości fali prześwietla nasze połamane nogi, podgrzewa posiłki i pozwala słuchać najnowszych radiowych przebojów.

Kluczowe jest uświadomienie sobie, że promieniowanie elektromagnetyczne, w zależności od parametrów emitującego je urządzenia wywiera na otoczenie lub nasz organizm zupełnie różny wpływ. Aparat do depilacji emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach – rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry. Zjawisko nazywamy selektywną fototermolizą – urządzenie „wie” co ma zniszczyć. Niezwykle istotne są także przerwy pomiędzy impulsami, które emitujemy do cebulki włosowej. Odpowiednie ustawienie aparatu pozwala skórze „odpocząć” i pozbyć się min. 50% energii każdego strzału. Dzięki temu depilacja SHR (Super Hair Removal ) jest tak bezpieczna – unikamy przegrzania tkanek i tym samym poparzenia skóry.

Różnica między laserem SHR a laserem diodowym

Różnica dotyczy przede wszystkim czasu i sposobu przeprowadzania zabiegu. Depilacja laserem diodowym, ze względu na fakt, że do każdego włoska musimy „strzelać” osobno, zajmuje bardzo dużo czasu. Pozbywając się włosów przy pomocy SHR naświetlamy znacznie większe obszary skóry, dzięki czemu zdecydowanie skracamy zabieg. Takie pojedyncze strzały lasera często wywołują u klientek nieprzyjemne odczucia, a w wielu przypadkach nawet bolesność. Wystarczy wyobrazić sobie, że po serii zabiegów laserowych skóra często wymaga takiej pielęgnacji jak po poparzeniu. SHR oddziałuje całą wiązką promieni, co znacznie ogranicza, a najczęściej nawet całkowicie eliminuje uczucie dyskomfortu. Ze względu na mniej inwazyjne działanie SHR pozwala również ograniczyć podrażnienia po zabiegu. Właśnie dlatego metoda doskonale sprawdza się u osób ze skłonnością do podrażnień, pękania naczynek i wrastania włosów.

Ostatecznym argumentem dla wszystkich, którzy nie są jeszcze przekonani o wyższości depilacji metodą SHR nad laserem diodowym są kwestie ekonomiczne. Seria zabiegów wykonywanych przy pomocy SHR jest nawet kilka razy tańsza niż podobna seria w gabinetach pracujących na tradycyjnych laserach.

Pamiętaj! Liczba zabiegów potrzebna do uzyskania zadowalającego efektu u każdego klienta jest inna, nie da

się jej z góry przewidzieć. 


 Jedni pacjenci efekty zobaczą szybciej, inni po późniejszym czasie, a w niektórych przypadkach (przy zaburzonej gospodarce hormonalnej, problemach z tarczycą, czy nadmiernym intensywnym owłosieniu) efekt może być znacznie mniejszy niż u innych ( i inny niż się spodziewali). Ani personel, ani klient nie są w stanie tego przewidzieć, dlatego zawsze powtarzamy naszym klientom, że działamy na zasadzie obserwacji.

 Personel, ani klient nie są w stanie przewidzieć z góry ilości potrzebnych zabiegów do uzyskania zadowalającego efektu. Z doświadczenia natomiast wiemy, że nie zdarza się,  żeby było to mniej niż 6 zabiegów - stąd pakiety 6-zabiegowe w korzystniejszej cenie.

 Po wykonanej serii, klient decyduje czy liczba 6 zabiegów jest dla niego wystarczająca i efekt jest dla niego satysfakcjonujący. Jeśli nie - należy kontynuować zabiegi. 

 Przy większych partiach takich jak nogi, lub u mężczyzn zaleca się większą liczbę zabiegów (której również nie określa się "z góry" a wyłącznie na zasadzie obserwacji). Mimo szczególnej staranności w wykonywaniu zabiegów, u niektórych pacjentów występuje "znaczny opór" włosa (szczególnie w ww. przypadkach) i zabiegi depilacji nie przynoszą spodziewanych, standardowych efektów. Decydując się na zabiegi klient musi być tego świadomy. Wykupując zabiegi w DepilAge klient oświadcza, że rozumie powyższe.