prev next

Co wyróżnia laser Palomar Vectus?


Depilacja laserowa Vectus jest praktycznie bezbolesna. N

owatorska technologia, jaką jest Advanced Contact Cooling, chłodzi skórę przed, w trakcie i po emisji światła. Dyskomfort i uczucie ciepła, jakie do tej pory były kojarzone z zabiegami wykonywanymi innymi rodzajami laserów, w laserze Vectus zostają zażegnane.

Laser Vectus, jako jedyny na świecie, został wyposażony w czujnik SkinTel – inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze.
Po przyłożeniu go w miejsce depilacji, przesyła uzyskane informacje do systemu komputerowego, który następnie dobiera najkorzystniejsze parametry zabiegu – najwyższą bezpieczną moc lasera, która skutecznie zlikwiduje zbędne owłosienie.
Dzięki temu wyjątkowemu rozwiązaniu, ryzyko poparzeń zostaje zredukowane do

minimum.

Najlepszy laser na rynku

Choć na rynku dostępnych jest kilka rodzajów urządzeń laserowych, to wielu pacjentów, którzy już poddali się zabiegowi laserowego usuwania owłosienia, uważa, że najlepszym laserem do depilacji dostępnym na rynku jest laser Palomar Vectus. Jako owoc wieloletniej pracy ekspertów amerykańskiej firmy Palomar Medical Technologies, wykorzystuje innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że zabieg jest komfortowy i bezpieczny.
Depilacja laserowa – efekty

Depilacja laserowa jest obecnie jedyną trwałą metodą usuwania zbędnego owłosienia. Pacjenci często obawiają się, że włoski po pewnym czasie zaczną odrastać, dlatego po zabiegu depilacji laserowej pytają: jakie są efekty po latach, na ile starcza, jak długo się utrzymuje?


Laserowe usuwanie włosów jest procesem długotrwałym. Ze względu na to, że podczas zabiegu wiązka lasera oddziałuje jedynie na włosy w fazie wzrostu, dla osiągnięcia oczekiwanego rezultatu niezbędne będzie wykonanie całej serii. Po roku lub dwóch od zakończenia cyklu, może się okazać, że na skórze pojawią się jeszcze pojedyncze, słabe włoski, z którymi łatwo rozprawi się laser podczas jednej wizyty przypominającej. Warto jednak poświęcić czas na wykonywanie systematycznych zabiegów, bowiem efekty depilacji laserowej pozostaną z nami na długi czas.


Depilacja laserowa jest gwarancją trwałości i skuteczności. Kilka wizyt w gabinecie całkowicie wyeliminuje problem niechcianego owłosienia na wybranych przez nas obszarach skóry. Depilacja laserowa przynosi spektakularne rezultaty, jednak efekty po pierwszym zabiegu mogą trochę zaskoczyć. Przez pierwsze dwa tygodnie włosy mogą odrastać tak jak do tej pory, jednak w tym czasie pod skórą trwa kluczowy proces, po którym finalnie włoski zostaną wysunięte z mieszków włosowych. Cztery tygodnie później skóra będzie już gładka, choć nie na długo – to jest właśnie najlepszy czas na kolejny zabieg. Po każdej wizycie w gabinecie włosków będzie coraz mniej, aż znikną całkowicie.

tus? Ile zabiegów epilacji laserowej Vectus jest koniecznych, by pozbyć się włosów na stałe?

By pozbyć się włosów na stałe, zalecane jest wykonanie serii zabiegów depilacji laserowej Vectus. Dokładna ilość zabiegów jest kwestią indywidualną i zależy m.in. od rodzaju owłosienia, stężenia melaniny, obszaru zabiegowego czy hormonów. Wiązka lasera działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu (anagenu), dlatego zaleca się wykonanie pełnej serii zabiegowej w ustalonych odstępach czasowych. Ze względu na różne fazy wzrostu włosa, zachowanie konkretnych przerw między zabiegami jest bardzo istotne i ma wpływ na końcowy efekt zabiegu. Zalecana seria to około 6-8 procedur. Natomiast zaznaczyć należy, że to tylko sugerowana przez producenta liczba zabiegów - u każdego klienta będzie ona inna. Jedni pacjenci efekty zobaczą szybciej, inni po późniejszym czasie, a w niektórych przypadkach (przy zaburzonej gospodarce hormonalnej, problemach z tarczycą, czy nadmiernym intensywnym owłosieniu) efekt może być znacznie mniejszy niż u innych ( i inny niż się spodziewali). Ani personel, ani klient nie są w stanie tego przewidzieć, dlatego zawsze powtarzamy naszym klientom, że działamy na zasadzie obserwacji.

CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Zaczerwienienie lub/i delikatny obrzęk obszaru skóry poddanego depilacji, który może utrzymywać kilka godzin lub – maksymalnie – 3 dni.


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

  • Dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu należy zgolić włoski w wybranej okolicy maszynką.
  • Obszar skóry, który ma być poddany depilacji laserowej, nie może być podrażniony ani przesuszony. Jeśli skóra jest w słabej kondycji, należy odpowiednio ją nawilżyć najpóźniej dzień przed zabiegiem.
  • Cztery tygodnie przed depilacją laserową nie wolno włosków wyrywać woskiem, depilatorem, ani pęsetą.
  • W miejscu planowanej depilacji, nie wolno stosować kremów z kwasami owocowymi, witaminą A, witaminą C, przed 4 tygodnie przed zabiegiem.
  • Tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować leków fototoksycznych i fotoalergicznych, ani pić ziół o takim działaniu (nagietek, dziurawiec, herbata Figura 1, 2).


PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:

  • Przy podrażnieniu skóry, należy myć się delikatnymi produktami, można stosować łagodzące kremy, np. Bepanten, Alantan, Panthenol.
  • W depilowanym obszarze nie używać dezodorantów, antyperspirantów, perfum; skórę osuszać delikatnie, bez pocierania.
  • Przez 4 tygodnie po zabiegu nie można się opalać, warto w tym czasie używać kremów z wysokim filtrem UVA.
  • Należy również unikać korzystania z basenu i sauny bezpośrednio po zabiegu.